Beseda na téma „Literatura pro děti a mládež“

Na středu 8. března 2017 si paní Marie Zemanová z Místní knihovny v Raškovicích připravila pro třídy 7. A a 7. B přednášku věnující se literatuře pro děti a mládež. Žáci tak nahlédly do kuchyně dětské literatury i do aktuálního dění v raškovické knihovně, naplněného hudebně-dramatickými akcemi či zájezdy na divadelní představení.

Výklad byl zaměřen na českou literaturu se stručným seznámením zahraniční dětské slovesnosti. Kdo by neznal Arabelu, Harryho Pottera či Romea a Julii? Děti tyto tituly velmi dobře znají, a proto se aktivně zapojily do živé diskuze. Rozprava vyústila ve srovnávání literárních a filmových verzí vybraných děl. A jak bylo očekáváno, žáci došli k závěru, že v knize je vždy něco navíc. To je tedy signál, aby všichni navštěvovali nejen školní knihovnu, ale rovněž i obecní, která se nachází v samotném sousedství školy.

Za pozoruhodnou a přínosnou besedu děkují třídy 7. A, 7. B a Pavel Březinský

Beseda_LPDM_7._A Beseda_LPDM_7._B