Návštěva z ciziny – výuka jazyků v praxi

Od 26.2. probíhal ve výuce program Edison, který slouží k podpoře a prohlubování mezikulturních vztahů různých národů. Měli jsme tu čest, na naší škole poznat zvyky a tradice z daleké Číny, starodávné  Gruzie, pohádkového Kyrgystánu, kouzelného Ruska a dálkou vonící Indonésie. Naši žáci tancovali indonéský národní tanec, vyzkoušeli si namalovat čínské znaky, poznali tradiční jídla a v neposlední řadě navázali nová přátelství. Společně jsme navštívili Frýdek-Místek, ochutnali dortíky z Marlenky a zalyžovali si na Bílé, kde probíhal lyžařský kurz. Všem účastníkům děkuji za příjemně prožitý týden a hlavně rodinám žáků, u nichž mohli zahraniční studenti poznávat tradice české kuchyně, českého života a prožili příjemný týden.