NÁVŠTĚVA GALERIE VÝTVARNÉHO UMĚNÍ V OSTRAVĚ

V druhém pololetí školního roku byla vyhlášena čtenářská výzva, které se zúčastnilo několik žáků 8. B a 6. B. Úspěšně splnilo zadání sedm žáků, a to Jonáš Adam a Vít Holinka z 6. B, Julie Vepřeková, Simona Carbolová, Šimon Jurga, Stanislav Novotný a Adam Stýskal z 8. B.

Odměnou byl slíbený výlet. Vybrali jsme Galerii výtvarného umění v Ostravě, kde jsme si prohlédli stálou expozici, ve které jsme mohli obdivovat originály slavných malířů, například Jana Zrzavého nebo Gustava Klimta.

Jako čtenáři jsme samozřejmě nemohli minout ani ostravská knihkupectví, kde jsme získali nové tipy ke čtení. V Domě knihy jsme strávili příjemnou chvilku v kavárně a vyhodnotili soutěž. Největším čtenářem se stal Jonáš Adam, který přečetl sedm různých titulů ze čtenářského binga.

Dana Bednářová