VESELÉ ZOUBKY

V červnu se prvňáčci zapojili do preventivního programu „Veselé zoubky“.

Cílem programu je pomoci dětem zorientovat se v oblasti správné péče o chrup a prevence zubního kazu.

Při výuce děti viděly zábavně-vzdělávací film „Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek,“ pracovaly s programem pro interaktivní tabuli zaměřeným na správnou péči o chrup a se zajímavými pracovními listy.

Žáci se dozvěděli, z čeho se skládá zub, jak se o zuby správně starat, jaké potraviny mohou zuby poškozovat a proč je důležité chodit na preventivní zubní prohlídky.

Malé žáčky potěšil také preventivní balíček se zubní pastou, zubním kartáčkem, žvýkačkou bez cukru a přesýpacími hodinami pro odměření minimálního času potřebného k důkladnému vyčištění chrupu. Protože – kdo chce zdravé zoubky mít, musí si je vyčistit!

Ivana Kovalčíková