EDULARP – STROM ŽIVOTA

V pátek 25. března se žáci sedmého ročníku zúčastnili u příležitosti Dne vody (22. 3.) prožitkové hry Strom života moderní výukovou metodou edularp, která spojuje teoretické základy s jejich praktickou aplikací ve „virtuálním světě“, do něhož se žáci přenesou v kostýmech po úvodním workshopu. Cílem sedmáků bylo zachránit pramen pitné vody pomocí plnění praktických úkolů z oblasti chemie, fyziky, biologie. Dílčí úkoly jim zadávali duchové živlů, kteří je hrou provázeli a odměňovali kapkami vody, jimiž žáci zalévali strom života a starali se tak o to, aby jim neuhynul.

Celý projekt trval 3 vyučovací hodiny, kdy si žáci vyzkoušeli několik pokusů, pochopili, že bez vzájemné spolupráce výsledku nedosáhnou a v neposlední řadě se dobře pobavili. Úžasnou tajemnou atmosféru příběhu záchrany vody na Zemi umocnily rozmanité rekvizity, práce v šeru, použití mlhovače a také výborné vedení organizátorek Hanky, Verči a Zdeňky, za což jim i touto cestou moc děkujeme.

Petra Hnátková