Vánoční turnaj v minivolejbale

6_Baner RSBVe středu 14.prosince 2016 pořádala naše škola 1.ročník vánočního turnaje v minivolejbale pro školy Regionu Slezská brána. Turnaj byl určen pro děti 1. stupně. Přijely si k nám zahrát děti ze základních škol z Paskova, Vratimova (ZŠ Datyňská), Sviadnova, Šenova a Nošovic.

Turnaj zahájil místopředseda Sdružení Regionu Slezská brána pan Kožušník, starosta obce Řepiště, a paní ředitelka všechny přivítala v hale v Raškovicích.

Pro děti jsme kromě občerstvení připravili také krásné medaile a poháry pro nejúspěšnější školy.

Celkem soutěžilo 31 družstev, z toho 7 v barvě žluté, 10 v barvě oranžové a 14 v barvě červené. Naše škola měla své zástupce v každé z těchto barev. Všechny děti si zahrály a mohly se vzájemně poznat a navázat nová přátelství.

Naše družstva si na turnaji vedla velmi dobře. Ve žluté kategorii, kterou zastupovaly děti z 1. a 2.tříd, získala děvčata Bára Novotná a Stela Bonková 2. místo, Jakub Klanica s Šarlotou Pánkovou 5.místo a Ema Surmová s Eliškou Pohludkovou 6. místo. V oranžové kategorii, kde hrály děti 3.-4. tříd, jsme získali všechny cenné kovy a byli jsme nejúspěšnější. Bronzové byly Karolína Kurečková s Emou Bonkovou, stříbrní byli Staník Novotný a Daniel Strnadel a zlatá byla děvčata Veronika Opatrná a Kateřina Klimánková. V červené kategorii, za kterou hráli žáci 4.-5. tříd, jsme obsadili 2. místo, o které se zasloužili Tomáš Garba a Dominik Dorociak . Zlatou medaili v této kategorii získala děvčata Simona Blahutová a Vanesa Strašilová. V konečném porovnání výsledků škol získala ZŠ Šenov pohár za 3. místo, ZŠ Nošovice za 2. místo a největší pohár za 1. místo zůstal na naší škole, protože ho vybojovali svou hrou právě naši žáci. Moc gratulujeme a děkujeme za krásné výsledky.

3_Vítězná družstva (2) 3_Vítězná družstva (4) 5ZŠ Raškovice - vítězná škola

Při turnaji pomáhali také naši žáci z 2. stupně, kteří dělali dětem rozhodčí a vedoucí barev a kterým patří také velký dík za hladký průběh našeho 1. ročníku vánočního turnaje.

Markéta Muroňová

1_Zahájení (2) 1_Zahájení (5) 1_Zahájení (7) 2_Zápasy (2) 2_Zápasy (4) 2_Zápasy (8)