Bezpečný internet- preventivní dopolední blok pro žáky 7. a 8. tříd

Mobily, počítače a internet se staly v posledních letech naprosto samozřejmou součástí životů většiny z nás. Usnadňují nám život, dovolují komunikovat na velké vzdálenosti, rychle hledat informace, bavit se …. , ale také se mohou stát hrozbou. S novými technologiemi se musíme naučit zacházet,  rozumět jim, tomu jak a proč takto fungují, naučit se zodpovědně zacházet se svými i cizími osobními údaji. Také bychom se měli naučit, co dělat v případě, že se staneme obětí kyberšikany, kybergroomingu či sextingu.   V únoru jsme pro žáky 7. a 8. tříd připravili dopolední preventivní blok věnovaný nástrahám internetu. V počítačové učebně pracovali žáci ve skupinkách na vybraném tématu, zjišťovali informace, které následně zpracovali do podoby výukového plakátu. Teoretické znalosti, příběhy, informace hledali na internetové stránce, v e-learningovém  modulu – Kraje pro bezpečný internet – projekt podporovaný Asociací krajů České republiky. Táto aktivita nebyla pro ně úplně nová, neboť během školní docházky se už od 1. třídy průběžně setkávají ve výuce s tématy bezpečnosti internetu. Vytvořené výukové plakáty budou vystaveny v prostorách školy.