Objevitelský přírodopis v 6. ročníku- pozorujeme řasy, kvasinky, plísně…

V rámci hodin Přírodopisu se žáci 6. ročníku zahráli na vědce a pozorovali pod mikroskopem kvasinky, plísně, řasy, prvoky. Táto „živá“ hodina plná nadšených výkřiků žáků o tom , co pod mikroskopem vidí, byla jedna z mnoha hodin, kdy mají žáci možnost  vidět na vlastní oči mikroskopické organismy, naučit se pracovat s laboratorní technikou, připravit preparáty… Kromě přímého pozorování živého materiálu si žáci také vyzkoušeli vědeckou kresbu, zápis pokusu a jeho vyhodnocení. Dnes už vědí, že není plíseň jako plíseň, že kromě nebezpečných plísní existují i  ty ušlechtilé, že kvasinky se rozmnožují pučením a jsou v droždí, že na stromě žije řasa zrněnka a mnoho dalších poznatků. Tato badatelsky orientovaná výuka pokračuje v dalších hodinách, kdy jsou objektem výzkumu ploštěnky a žížaly.