Jak si nenechat ublížit!- preventivní lekce pro žáky 3. a 4. tříd

S lektorkou Bc. Hruškovou z Poradny pro ženy a dívky z Frýdku Místku  jsme  se opět setkali  na dalších preventivních lekcích, tentokrát pro žáky  3. a 4. ročníku.  Tématem bylo osobní bezpečí , jak se bránit, jak si nenechat ublížit. Cílem interaktivní besedy bylo dát dětem možnost ventilovat svoje obavy z některých typů lidí, ujasnit si čeho a koho se bojíme, popsat nebezpečná místa. Děti měly možnost mluvit o místech a situacích, kdy se cítí v ohrožení. Na příkladech konkrétních modelových situací si osvojovaly možnosti řešení. Zjišťovaly, že ublížit jim může i známý člověk, trénovaly  umění říci „ne“, dověděly se, na co si dát pozor, proč být opatrný, uvědomovaly si, komu důvěřují a kde hledat pomoc v případě, kdyby ji potřebovaly. Paní lektorka jim připravila zajímavý program, citlivě, hravě, přiměřeně věku přiblížila dětem podoby nebezpečí, nabídla možnosti ochrany a obrany.