MĚSÍC FILMU NA ŠKOLÁCH 2021

Naše škola se letos zapojila do 17. ročníku dějepisného projektu „Měsíc filmu na školách“, během kterého se pořádají projekce filmů s tématem československých dějin. V úterý 23. listopadu 2021 se tak třídy 8. A a 8. B časově přemístily do 60. let 20. století v Československu.

V tomto roce je program zaměřen na konkrétní příběhy mladých lidí, již vzdorovali komunistickému režimu. Žáci se seznámili s osudy Jana Palacha a Jana Zajíce prostřednictvím dokumentu s názvem „Věřím, že více světla potřeba nebude“.

Po jeho zhlédnutí následovala prohlídka plakátové výstavy věnované osudům odpůrců komunismu v Československu – žáci tak měli možnost srovnat jejich osudy se současnou dobou, kdy ve světě dochází k omezování lidských práv, svobody a demokracie. Po zajímavé diskuzi byla posledním bodem projektového dne online beseda přibližující čin upálení se Jana Palacha a Jana Zajíce.

Více o projektu Měsíc filmu na školách ZDE: