Astronomická olympiáda 2016-2017

I v letošním roce se naši šesťáci a sedmáci zúčastnili soutěže, ve které si prověří znalosti z astronomie. Také se něco nového naučí, neboť některé úlohy vyžadují vyhledávání informací.

Ze zúčastněných soutěžících se stalo v 1. kole úspěšnými řešiteli 18 žáků:

Kristýna Maťaťová, Tomáš Vančura, Vojtěch Pavelek, Terezie Němcová, Adéla Gřundělová, David Kačmařík, Marek Pěgřím, Anita Muroňová, Valentýna Vepřeková, Jaroslava Pavelková, Marek Boris, Matyáš Ochman, Karolína Popelková, Jan Luzar, Adéla Blahutová. Na 3. místě se umístil Martin Sonnek, na 2. místě Marek Maslowski a nejlepší výsledek měl Viliam Horečka. Chválíme také Marka Borise, který obstál mezi žáky sedmáky s vysokým počtem bodů.

Výsledky tohoto kola jsou posílány do Prahy do České astronomické společnosti, která soutěž vyhlašuje.

Všichni úspěšní řešitelé postupují do krajského kola, které bude vyhlášeno 9. 1. 2017.

Šamánková Jana