Olympijské hry

Ve dnech 27. a 28. června se na naší škole konaly netradiční olympijské hry. První den proběhlo losování žáků 2. – 8. tříd, aby týmy byly tvořeny z žáků napříč ročníky. Poté si žáci již ve skupinách vymysleli název státu, vlajku a pokřik. Učitelé jim pomohli se rozdělit na jednotlivé disciplíny. V jedenáct hodin proběhl slavnostní nástup. Vše bylo zahájeno vztyčením olympijské vlajky, zapálením olympijského ohně a přečtením slibu sportovců, o což se postaraly naše olympijské bohyně z 8. ročníku. Následovaly pokřiky sportovců a představení své země a vlajky.

Druhý den jsme zahájili nástupem na dolní chodbě a následně se již sportovci vydali soutěžit na jednotlivé disciplíny, na kterých je vítali žáci devátého ročníku. Soutěžilo se v těchto odvětvích: chytání disků, běh po schodech, nesení míčků, hod na cíl, račí pochod, trojskok, skok v pytli, přitahování na lavičce, přeskok lavičky, přeskok švihadla, jamkovka, kruh hula hop, florbal – vedení míče, dostihy – koně a člunkový běh.

Všech 15 týmů se zúčastnilo všech disciplín, ale vyhrát mohl jen jeden. Nakonec se to povedlo sportovcům ze státu Framajka ve složení: Amálie Damková, Adriana Korbášová, Antonín Burda, Matěj Kohut, Tomáš Burian, Kristýna Jati, Štěpán Čompa, Jana Sprinzová, Veronika Vlochová, Kateřina Jati, Martin Michna, Sára Hejčíková, Richard Buroň, Tomáš Muroň a Šimon Filipec. Gratulujeme výhercům a gratulujeme všem žákům, kteří se zapojili a aktivně sportovali. Poděkování patří také žákům z devátého ročníku za pomoc na disciplínách a všem vyučujícím, kteří na žáky dohlíželi a účastnili se přípravy OH. Za ceny děkujeme sdružení rodičů.

Marek Veselka

OH16-01OH16-02OH16-03OH16-04OH16-05OH16-06OH16-07OH16-08OH16-11OH16-12OH16-13OH16-14OH16-15OH16-16OH16-17OH16-09OH16-10