EDI – emoce do inteligence

Pro žáky 2.ročníků jsme ve spolupráci s OS AVE  připravili preventivní program EDI – emoce do inteligence. Cílem programu bylo prostřednictvím loutek naučit děti vnímat své emoce a  propojovat je se svými životními zkušenostmi. Program má tři bloky, kde každý se specializuje na jiné emoce a práci s nimi. 7.6.2016 žáci druhých ročníků absolvovali první blok, ve kterém je lektoři naučili poznávat a pracovat se 4 emocemi. Učili se vnímat, jak a kde dané emoce cítíme, co s námi dělají, při jakých příležitostech je zažíváme. Lektoři zábavnou formou pomocí hudby, barev, pohybu, asociací zpřístupňovali dětem základní lidské emoce.

Neznalost vlastních emocí sebou nese neschopnost vnímat a rozeznávat emoce u druhých lidí. Odtud pramení vzrůstající počet vztahových problémů. Věříme, že dětem tento program ukáže, že všichni máme a prožíváme emoce, naučí je jak ovládat své emoce, jak je vidět a rozeznat u jiných, jak je pochopit. Děkujeme skvělým lektorům Bc. J. Svobodové  a  P. Pavlicovi z OS AVE Karviná a již teď se těšíme na další blok projektu v novém školním roce.

IMG_0470[1] IMG_0473[1] IMG_0477[1] IMG_0451[1] IMG_0430[1]