Škola osobního života

31.5.2016 žáci devátého ročníku absolvovali „Školu osobního života“. Ve spolupráci s MuDr. Marii Fridrichovou, z Centra pro rodinu a sociální péči v Ostravě, jsme pro deváťáky, v rámci preventivní strategie školy,  připravili dopolední výukový program, který provedl žáky lidskou sexualitou, vztahy v dospívání, láskou, plodností… Škola osobního života měla za cíl inspirovat dospívající mladé lidi k pozitivnímu pohledu na sebe sama, na lidskou důstojnost, lásku, manželství a ukázat pozitivní význam lidské sexuality ve vztahu lásky. Dopolední program byl rozdělen do 4 tematických  část –  pohled sám na sebe a vztah já a ty, plodnost v životě dvojice – úvahy o možnosti plození dětí, plánované rodičovství, zdravá integrace sexuality. Sexualita byla představena jako vysoce pozitivní hodnota, ke které je třeba přistupovat s úctou, odpovědností a smysluplně. Akcentováno bylo hlavně rodičovství, které by mělo být spojeno se zralým vztahem muže a ženy. Prodiskutováno bylo i téma antikoncepce, interrupce, sexuálně přenosných nemocí…Velký prostor byl také věnován výběru partnera, který může zásadně ovlivnit budoucí život mladého člověka. Žáci byli upozornění na negativní důsledky rizikového chování a zdravotní dopady samotného předčasného sexu. Pevně věříme, že získané informace, znalosti  žáci uplatní ve svých životech a že si budou chránit svou intimitu, soukromí a si vyberou správného partnera/ku se kterým/ou prožijí šťastný život.

IMG_20160531_101301[1]  IMG_20160531_101204[1]