Účast žáků na šachovém turnaji

Ve středu 27.4.2015 se konal na ZŠ Dobratice již 11. ročník šachového turnaje, kterého se pravidelně účastní školy z  povodí řeky Morávky. Tento turnaj je určen šachistům a šachistkám z 1. stupně. Také letos zde měla naše škola 8 zástupců – hráčů. Sice jsme nepřivezli cenné kovy, ale děti strávili příjemné dopoledne v hezkém prostředí, ve kterém všichni byli z jednoho stejného důvodu, přišli si zahrát šachy. Děti tentokrát do Dobratic doprovodil také jejich trenér pan Surma. Zahrály si celkem 7 šachových her – kol se soupeři, které jim nalosoval počítač. Nejvíce překvapili naši nejmladší hráči.

Nejlépe se umístil Michal Ručka z 1.B , který skončil na hezkém 13. místě. Hned za ním v pořadí skončili naši další chlapci : Martin Surma ze 4.B – 14. místo, Štěpán Palenič z 1.B – 15. místo, Adam Stýskala ze 2.B – 16. místo, Tomáš Garba ze 4.A – 17. místo, Vojtěch Pavelek z 5.A – 18. místo, Václav Opatrný ze 4.B – 26. místo a Šimon Jurga ze 2.B – 36.místo. Cekem na turnaji hrálo šachy 40 dětí. Naše škola získala v hodnocení hezké 3. místo.

Děkujeme chlapcům za reprezentaci školy a doufáme, že šachy nadále zůstanou jejich oblíbenou hrou, ve které se budou stále zlepšovat.

Markéta Muroňová