Soutěž P o v ě s t i z údolí řeky Morávky a Mohelnice

Obec Raškovice – Místní Knihovna

Památník Raškovic

Základní škola a mateřská škola R a š k o v i c e

vyhlašuje soutěž

P o v ě s t i z údolí řeky Morávky a Mohelnice

březen-červen 2016

1. literární část:

pro žáky od 3. do 9. tříd

Vlastní tvorba  podle určitých indicií, např. dům, lokalita, předmět, událost a jiné.

Ilustrace bude adekvátním obohacením bez vlivu na jazykové a obsahové zpracování.

1. výtvarná část:

pro žáky od 1. do 9. tříd

na základě známé, vyprávěné pověsti z Raškovic a okolí

Časový harmonogram:

Vytvořené pověsti z údolí řeky Morávky a Mohelnice se shromáždí v Místní knihovně do 29. 4. 2016 a budou vyhodnoceny skupinou vybraných členů Sdružení Památníku Raškovic spolu se zástupci výtvarné i jazykové odborné veřejnosti. Slavnostní vyhodnocení nejlepších prací proběhne v knihovně za účasti mladých autorů, starosty obce, vedení školy, knihovny, Památníku Raškovic i Lašského krále.

Společnou vycházkou v polovině května, či počátkem června po zajímavých místech, ke kterým se vážou zdejší pověsti, s vybranou skupinou soutěžících, tuto tematickou soutěž zakončíme.

Výtvarné i literární práce se mohou použít pro samostatnou výstavu v Malé galerii, ve škole nebo také pro připravovanou národopisnou výstavu v roce 2017 věnovanou zvykosloví a dobovým dokumentům pro jarní a velikonoční období a možná i do obecního kalendáře.