Nebezpečí kyberšikany pro 6.ročník – navazující preventivní lekce

V rámci  MPP a školního preventivního projektu -Bezpečně na kyberhřišti- proběhly 7. 1. 2020 preventivní lekce pro žáky 6. ročníků. Lektorem lekcí byl Richard Klose, odborný lektor Poradny pro primární prevenci v Ostravě.  Cílem programu bylo zvýšení kompetencí u žáků důležitých k bezpečné práci na internetu a k předcházení kyberšikany.  Žákům byly vysvětleny základní dovednosti bezpečné práce na internetu, byli upozornění na rizika sociálních sítí, Instagram, Tik Tok, Facebook, na možnosti zneužití osobních informací na internetu. Žáci debatovali také o vlastních aktivitách na sociálních sítích, o tvorbě a sdílení fotografií, videí…. Snažili se pod vedením lektora najít vhodný způsob ochrany vlastních účtů na soc. sítích. Tyto lekce budou pokračovat v březnu, kde se více budeme věnovat youtuberingu.