ADVENTNÍ EXKURZE DO NEJSTARŠÍHO KOSTELA VE FRÝDKU

Aby žáci 8. A příjemně zakončili školní advent a zároveň se v souvislosti s dějepisnou výukou vzdělávali, zavítali dne 19. prosince 2019 na prohlídku farního kostela sv. Jana Křtitele ve Frýdku.

Průvodcem se jim stal stavební referent frýdeckého děkanátu Michal Bučko. Ten žáky v průběhu prohlídky seznámil se základní historií chrámu, upozornil je na zajímavosti v kontextu uměleckých slohů (zejména gotiky i renesance) a nezapomněl ani zmínit rekonstrukce této památky z posledních let. Žáci si tak mohli prakticky upevnit učivo z historie, prohlídka jim sloužila jako opakování již probrané látky z dějin středověku a novověku.

Celou akci zakončil výstup na Svatojánskou věž, která byla postavena během 17. století. Po náročnějším výšlapu se žákům nabídla milá odměna v podobě neobvyklého pohledu na město z ptačí perspektivy.