OD ADVENTU PO TŘI KRÁLE

O období adventu a vánočních svátcích si popovídali žáci 6. A s moráveckým farářem Mgr. Mirosławem Edwardem Jeselem. Stalo se tak dne 16. prosince 2019 v pražmovském kostele sv. Jana Nepomuckého v rámci výuky českého jazyka a dějepisu.

Jelikož je zcela zásadní připomínat si původ Vánoc, nechyběl ani výklad o jejich historii i jednotlivých svátcích. Žáky neminula též práce s mapou, aby si osvěžili zeměpisné údaje o oblasti Palestina. Součástí besedy bylo rovněž vyzdvihnutí vánočních zvyků.

Aby toho nebylo málo, provedl pan farář žáky po zajímavých prostorech kostela – například do kněžiště, sakristie či na kůr. Byla to jedinečná příležitost, jak se seznámit s významnou historickou památkou v okolí školy.