„ZNÁM HISTORII, KULTURU A KAŽDODENNÍ ŽIVOT NAŠICH SOUSEDŮ – POLÁKŮ“

Náš žák Filip Gardoš (9. A) se letos zapojil do 2. ročníku soutěže „Znám historii, kulturu a každodenní život našich sousedů – Poláků“ o nejzajímavější multimediální prezentaci.

Pro svou práci si z nabízených okruhů vybral oblast polské historie a zpracoval prezentaci na téma umučení sv. Maxmiliána Kolbeho v Osvětimi za 2. světové války. Filip v průběhu svého výzkumu nastudoval příslušnou literaturu a rovněž pracoval s dostupnými prameny – časopisy.

A protože je tato kapitola polských dějin velmi zajímavá, seznámil s ní Filip spolužáky dne 19. listopadu 2019 v hodině dějepisu. Během své přednášky představil zásadní události týkající se tohoto polského světce a nastínil také práci s literaturou i prameny.