KNIHOLYMPIÁDA V PASKOVĚ

Dne 19. 9. 2018 se vybraní žáci tříd 5. B a 6. A zúčastnili KnihOlympiády, která se konala v zámeckém parku v Paskově. Celkem se do olympiády zapojilo 13 škol. Žáci museli splnit 10 soutěžních úkolů, přičemž z každého úkolu mohli získat maximálně 10 bodů. Mezi soutěžní úkoly patřilo například přiřazení správného žánru ke knihám, vymýšlení básničky na daná slova, poznat byliny, řecké bohy nebo si zapamatovat a přiřadit správné erby k minulým vlastníkům paskovského zámku.

Týmu z 5. B se podařilo nasbírat 92 bodů, tím si ve velké konkurenci zajistili krásné 2. místo. Také týmu z 6. A se dařilo a obsadili 7. místo. Chtěl bych také vyzdvihnout pomoc a ochotu paní Marušky Zemanové, která byla žákům z 6. A oporou při celé akci.

Všem níže uvedeným děkuji za vzornou reprezentaci školy:

Gréta Kružíková, Julie Vepřeková, Amálie Bartoňová, Jakub Gardoš, Stanislav Novotný, Klára Klanicová, Romana Matějková, Barbora Stuchlíková, Martin Staroba a Matěj Kohut.

Martin Theuer