ČESKOSLOVENSKÉ DNY

V úterý 22. 5. 2018 přijeli do Raškovic žáci naší družební školy ze Svitu na Slovensku. Ve středu jsme měli společný celodenní program ve škole, kde jsme se nejprve seznámili a poté jsme byli rozděleni do československých týmů, ve kterých jsme společně luštili československá slovíčka a kvízy z historie obou zemí. Po velké přestávce žáci 5. A přichystali netradiční sportovní soutěže, ve kterých tentokrát soutěžila mezinárodní družstva s žáky 5. B. Na závěr vyučování jsme zahráli turnaj „Česko proti Slovensku“ ve florbalu a přehazované. Moc se nám všem československé vyučování líbilo a chtěli bychom si ho jistě zopakovat.

Ve čtvrtek jsme s našimi slovenskými kamarády a žáky 4. B jeli na výlet do Ostravy do U6 v Dolních Vítkovicích, kde jsme mimo jiné viděli, jak se používá kladka, parní stroje a ponorka. Venku jsme viděli velké pece, ve kterých se kdysi tavilo železo.

MOC SE NÁM TO LÍBILO. 🙂

žáci 5. A