1. MÍSTO ZE SLEZSKÉ BRÁNY!

Křížem krážem Slezskou branou – tak zní název vědomostní soutěže, které se naše škola zúčastnila podruhé. Účelem tohoto vlastivědného klání je podpoření pozitivního vztahu dětí k obcím, místu, kde žijí i k okolním obcím. V letošním 9. ročníku konaném dne 27. dubna 2018 v Kulturním středisku města Vratimov „zabojovalo“ celkem 11 družstev ze základních škol (kategorie 2. stupeň) zdejšího regionu.

Raškovickou základní školu reprezentovala tato družstva:

Aneta Foldynová, Jakub Koloničný a Adam Skýpala (6. A) – obec Krásná

Vojtěch Ochman, Václav Opatrný a Žofie Pánková (6. B) – obec Nošovice

Petr Gřunděl a David Kačmařík (7. B) – obec Vyšní Lhoty

Terezie Němcová, Martin Sonnek a Valentýna Vepřeková (8. A) – obec Raškovice

Karolína Popelková, Nikol Rusňáková a Tomáš Vančura (8. B) – obec Pražmo

Soutěž je inspirována televizním pořadem Riskuj!, takže si děti vybíraly otázky z jednotlivých okruhů a oblastí. Proto musely prokázat nejen vědomosti, ale také všeobecné znalosti i umění postřehu. To naše děti dokázaly a také o tom svědčí jejich umístění:

Terezie Němcová, Martin Sonnek a Valentýna Vepřeková (8. A) – 1. místo

Aneta Foldynová, Jakub Koloničný a Adam Skýpala (6. A) – 4. místo

Vojtěch Ochman, Václav Opatrný a Žofie Pánková (6. B) – 5. místo

Karolína Popelková, Nikol Rusňáková a Tomáš Vančura (8. B) – 5. místo

Petr Gřunděl a David Kačmařík (7. B) – 7. místo

Vítězům gratulujeme, je to krásný výsledek! Gratulace však patří i ostatním soutěžícím, jelikož to jsou umístění taktéž více než dobrá. Patří vám velký dík za odvahu, píli, přípravu a reprezentaci školy – děkujeme! Rovněž děkujeme nápovědě všech našich družstev – „Žolíkovi“ paní knihovnici Marii Zemanové, která byla dětem v nesnázích vždy nápomocná. A poslední dík patří místním hasičům, již se postarali o převoz našich žáků do Vratimova i zpět.