HISTORIE ŠKOLSTVÍ V REGIONU MORÁVKY

Jak bohatý je vývoj školství v regionu Morávky poznali dne 21. února 2018 žáci tříd 9. A a 9. B. V ranních hodinách si poslechli poutavou přednášku zdejšího badatele Ing. Jaroslava Gabzdila, který ve svém výkladu nejprve nastínil základní fakta v souvislosti se zavedením povinné školní docházky.

Poté se povídání dotýkalo nejstarších škol v Dobré, na Pražmě, přes hned několik školních budov ve Vyšních Lhotách, až k současné raškovické škole. K samotnému závěru setkání si děti mohly prohlédnout historický rozvrh hodin, školní řád nebo obrázky ze slabikáře.

Věříme, že přednáška dětem napomohla poznat zase o něco blíže dějiny nejen navštěvující základní školy, ale také svých obcí a zároveň děkujeme manželům Gabzdilovým za další kousek objevené historie.