RECITAČNÍ SOUTĚŽ 1. STUPNĚ

Ve čtvrtek 8. února 2018 se sešly děti 1. stupně v tělocvičně, kde se konalo školní kolo recitační soutěže. Nejdříve přišli žáci 2. a 3. tříd, aby si poslechli básničky svých vybraných spolužáků, kteří soutěžili v 1. kategorii.

Celkem zarecitovalo 15 dětí a porota, kterou tvořili učitelé, rozhodla takto: na 1. místě se umístil Jan Popelka z 3. B, 2. místo získala Viktorka Gavlasová z 2. A a na 3. místě skončil Jonáš Adam z 2. B.

Další hodinu přišli čtvrťáci a páťáci, kteří soutěží v 2. kategorii. Zde už bylo recitátorů méně, pouze 8. Poslechli jsme si opět hezké básničky a vybrali nejlepší recitátory, kterými byli: 1. místo obsadila Anička Sysalová z 5. B, 2. místo získala Ema Babulíková z 5. A a na 3. místě se umístila Karolínka Kurečková ze 4. A.

Všechny děti si za svou odvahu a hezké přednášení odnesly pěkné ceny a ti nejlepší samozřejmě i diplomy. Tito jmenovaní žáci postupují do okrskového kola, které se bude konat po jarních prázdninách na ZŠ v Dobré.

Markéta Muroňová