3.dětský cyklozávod Raškovice 2018

Již třetí ročník tohoto závodu proběhl úspěšně v sobotu 26.května 2018. Organizátoři pan Milan Doležal a Tomáš Jastrzebski přišli letos s myšlenkou podpořit závodem handicapované děti místní školy a věnovat výtěžek z dobrovolného startovného na nákup pomůcek a zajištění školního vybavení potřebným dětem. Na akci s výraznou účastí bylo vybráno celkem 6.500,-Kč, za což velmi děkujeme nejen všem, kdo závody připravovali, soutěžícím a rodičům dětí, ale rovněž všem sponzorům, jejichž zapojení přispělo ke zdárnému průběhu celého odpoledne, a to obci Raškovice a místnímu fotbalovému klubu za poskytnutí areálu, firmám Z+M Partner, Silvini, Lesy ČR, Kubík, Kolago, Lignus, Saft, s jejichž přispěním byly zajištěny medaile, trička a ceny pro děti, Gastro servis Ladislav Vojkovský, jež částku za prodej kávy během
akce v hodnotě 1.220,-Kč věnoval ke startovnému jako součást daru handicapovaným dětem, panu Romanu Florianovi, jež poskytl poukaz do Bike penzionu Nigra Aqua na 2 noci pro 4 osoby v Rychlebských horách na závěr vylosovanému účastníkovi závodu.
K pobavení i poučení malých i velkých se zapojila do akce Policie ČR s ukázkou svých vozidel, která celé odpoledne byla k dispozici v areálu i s odborným výkladem policistů.
Počasí přálo, atmosféra celé akce byla vynikající, děti si soutěž užily a předvedly sportovní nasazení a profesionalitu každým coulem, ať už dojely první nebo poslední. Protože to roli nehrálo, smyslem akce bylo si užít den, zasportovat, pobavit se a udělat něco pro své zdraví a tím prospět druhým.

Děkuji všem organizátorům, rodičům, hostům, a především malým cyklistům za skvělou sportovní akci a prosociální přístup. A za rodiče a děti s handicapem za celkovou částku k smysluplnému využití v hodnotě 7.220,-Kč.