2.Schůzka ekotýmu

3) rozdání úkolů k blížícím se akcím

4) zhodnocení ekopobytu

5) úkoly na příští ekoschůzku

Ve čtvrtek proběhla druhá schůzka našeho  ekotýmu. Na ekopobytu jsme vykonali spoustu práce a bylo nutné vše zkoordinovat před nastávajícími akcemi. Většinu již jsme měli předpřipravenou, takže stačilo pouze rozdat úkoly a doladit detaily, jak bude vše vypadat.

Prvním úkolem byla příprava na Den stromů, který proběhne 25. 10. 2016. Program jsme doplnili a připravili jsme se na prezentaci programu třídním učitelům jednotlivých ročníků.

PROGRAM DNE STROMŮ 2016:

1.-2. –  třída – vycházka s lesním pedagogem

3. A,B – Recyklohraní – úkoly – 1. a 2. VH,  poté výuka

4. A,B – 4. A – český národní strom lípa – plakát

– 4.B – dub – plakát – 4. a 5. VH – jinak probíhá normální výuka

5 – 7. – třída – výroba knihy s tématikou strom – zabývají se tématikou poslední dvě vyučovací hodiny

8.A – krmítka – dodělat a nainstalovat – 5. a 6. VH

8.B – cedulky ke stromům – nainstalovat – 5. – 6. VH

9.A – připravit info a podklady do národní soutěže o nejhezčí strom- raškovické duby – 5. – 6. VH

9.B  – výroba ptačích pítek z keramiky

Vymýšleli jsme aktivity pro Vánoční strom. Rozhodli jsme se, že za ekotým uděláme na Vánočním stromu stánek, kde budeme prodávat věci vyrobené z recyklovaného odpadu. Paní učitelka Muroňová měla připravené ukázky výrobků. Společně s dětmi jsme si některé výrobky vybrali a dohodli jsme se na surovinách, z kterých budeme výrobky připravovat. O pomoc požádáme také děti a učitelé z celé školy pomocí našeho rozhlasu.

Velice se těšíme na příští týden, kdy budeme předělávat ekonástěnku a přidáme zde fotky z našeho ekopobytu .

Úkoly na příště – vyhlášení v rozhlasu sbírky potřebných věcí na Vánoční strom, seznámení třídních učitelů s programem na Den stromů.

Přítomni:

Mgr. Markéta Juřicová, Mgr. Naděžda Koperová, Mgr. Markéta Muroňová, Peťka Lhoťanová, Klárka Klanicová, Majda Klementová, Anička Klementová, Lidka Hlisnikovská, Aďa Foldynová J