2.ročník vánočního turnaje v barevném minivolejbale SB

Ve středu 13.12.2017 se na naší škole konal již 2. ročník vánočního turnaje v barevném minivolejbale  Regionu Slezská brána. Turnaj jsme pořádali pro děti 1. stupně, které si zahrály ve třech kategoriích – barvách. Přijeli k nám hráči ze základních škol: z Paskova, Šenova, Nošovic a Vratimova (Datyňská).

Pro všechny děti jsme kromě občerstvení připravili také krásné medaile a poháry pro nejúspěšnější školy.

Po zahájení, na kterém přivítala naše paní ředitelka s panem starostou všechny hosty a domácí, se děti rozdělily podle barev a se svými vedoucími zvládli pořádnou rozcvičku. Po instrukcích týkajících se hry se všichni rozmístili na hřiště a mohla začít základná kola.

Celkem se našeho turnaje zúčastnilo 26 družstev – dvojic: z toho bylo 5 žlutých, 8 oranžových a 13 červených. Jednotlivé barvy byly rozděleny do skupin po čtyřech a pěti družstvech. Po odehrání základních kol jsme družstva rozdělili do finálových skupin a do skupin hrajících o další následující místa.

A jak dopadli naši hráči:

Ve žluté barvě nás reprezentovaly 4 dvojice. Nejúspěšnějšími hráčkami byly Barbora Novotná a Stela Bonková z 2.B, které si odnesly zlaté medaile, stříbrné medaile náleží Jolaně Bártkové a Gabriele Strnadlové z 2.A..V oranžové barvě byli ze tří našich dvojic neúspěšnější a zlatou medaili získaly Ema Bonková a Karolína Kurečková ze 4.A a bronzové medaile připadly Šarlotě Pánkové a Nele Wczelkové ze 3.A. V nejstarší červené kategorii jsme byli úplně nejúspěšnější, jelikož jsme získali všechny cenné kovy: zlato Ema Babulíková a Sára Javorová z 5.A, stříbro Matěj Kohut 4.A a Simona Blahutová 5.B a bronz Anna Babulíková a Natálie Peterová z 5.A.

V konečném porovnání výsledků škol získala ZŠ Nošovice pohár za 3. místo, ZŠ Vratimov za 2. místo a největší pohár za 1. místo již podruhé zůstal na naší škole, protože ho vybojovali svými hezkými výsledky právě naši žáci. Moc gratulujeme.

V příloze najdete výsledky všech našich žáků a také ostatních škol.

Na turnaji pomáhali i naši žáci z 2. stupně – volejbalisti, kteří dělali dětem rozhodčí a vedoucí barev a kterým patří poděkování za hladký průběh našeho 2. ročníku vánočního turnaje.

Mgr. Markéta Muroňová