17. 6. 2022 – TŘETÍ MÍSTO V KRAJSKÉM KOLE VOLEJBALU 8. – 9. TŘÍD

Po postupu z okresního kola chlapců jsme se probojovali do kola krajského. V silné konkurenci okresů velkých měst jsme bojovali na domácí půdě až do samotného konce a to se vyplatilo. Výhra posledního setu turnaje proti vítězi ostravského kola – ZŠ ŠENOV nám přinesla 3. MÍSTO. Dalšími soupeři byli ZŠ RYCHVALD, ZŠ ENGLIŠOVA OPAVA – vítěz krajského kola a ZŠ TGM KOMENSKÉHO FRÝDLAND NAD OSTRAVICÍ. Ve složení Šimon Ochman, Matěj Kohut, Vít Hrubiš, Jan Čagala z 9. tříd a Daniel Strnadel, Stanislav Novotný, Rosťa Andrle a Radion Zelinskyi z 8. tříd. Tím, že jsme pořádali toto kolo na domácí půdě, jsme měli výhodu známého prostředí. Žáci naší školy se přišli podívat na naše kluky. Nicméně atmosféra byla poněkud ponurá. Těšíme se na další sportovní události s atmosférou plnou povzbuzování a podpory našich sportovců.

Dne 27. 5. jsme pořádali okresní kolo 8. – 9. tříd ve volejbale. Ve složení Šimon Ochman, Matěj Kohut, Vít Hrubiš, Jan Čagala z 9. tříd a Daniel Strnadel, Stanislav Novotný, Rosťa Andrle a Radion Zelinskyi z 8. tříd jsme hráli proti týmům ze ZŠ Návsí, ZŠ Komenského Frýdlant n. Ostravicí, GPB FM a ZŠ Ostravice. Po velkých bojích jsme nakonec všechna utkání vyhráli a skončili na úžasném 1. místě a tím jsme postoupili dále do kola krajského.

Dalším výborným výsledkem se mohou pochlubit dívky ve stejné kategorii 8. – 9. tříd. Ve složení Anna Babulíková, Ema Babulíková, Ludmila Hlisnikovská a Simona Blahutová z 9. tříd a Ema Bonková, Vendula Ožanová, Adéla Sýkorová a Natálie Dvořáková z 8. tříd, které 2. 6. na turnaji na 7. ZŠ dokázaly postoupit do finále, kde na body porazily domácí tým a postupují také z 1. místa do krajského kola.

Podle těchto výsledků můžeme říct, že ZŠ Raškovice ovládla volejbal v celém okrese a teď budeme bojovat o nadvládu v kraji.